Telefon
WhatsApp

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

Prefabrik Hobi Evleri

Prefabrik Hobi Evleri
  • 01 Aralık 2021, 21:45

Prefabrik Hobi Evleri

Prefabrik hobi evleri, diğer prefabrik yapılar gibi, parçaları fabrika ortamında hazırlandıktan sonra birleştirilerek kullanıma hazır hale getirilen yapılardır. Bu yapılar gelişen teknoloji sayesinde son derece dayanıklı malzemelerden üretilir ve betonarme yapılara göre çok daha kısa sürede kullanıma hazır hale getirilirler. Günümüzde prefabrik evlerin yanı sıra hastaneler, fabrikalar, okullar, ofisler, yatakhaneler, mescitler, yemekhaneler ve diğer amaçlarla kullanılan çeşitli prefabrik yapılar bulunmakta ve bu yapıların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu durum yalnızca şehir merkezlerinde değil, kırsal alanlara da yayılmakta ve dolayısıyla prefabrik yapılar, hobi evleri dendiğinde akla ilk gelen seçenek olmaktadır. Prefabrik hobi evlerinin avantajları şöyle:
Prefabrik hobi evi isteğe bağlı tek veya iki katlı şekilde inşa edilebilirler.
Prefabrik evleri bir noktadan başka bir noktaya kolaylıkla taşımak mümkündür.
Prefabrik yapı elemanları fabrika ortamında üretildiği için evler taşıma ve kurulum süresi de dahil olmak üzere, boyutlarına ve tasarım detaylarına bağlı 15 ile 45 gün arasında değişmek üzere, çok kısa sürede kullanıma hazır halde teslim edilebilirler.
Prefabrik yapılarda ses ve ısı yalıtımı vardır. Bu yüzden bu yapılar, yılın her mevsimi, tüm hava koşullarında rahatlıkla kullanılabilirler. Ayrıca izolasyon, enerji tüketiminde de tasarruf sağlar.
Prefabrik yapı elemanları bir yapboz gibi birleşerek yapıyı oluşturduklarından kurulum süresi hem çok kısadır hem de herhangi bir hava olayından etkilenmez. Bir prefabrik hobi evi dört mevsimde, her koşulda inşa edilebilir.
Prefabrik tasarım evler onlarca farklı mimarî akımdan yüzlerce dizayn seçeneği ile gelirler. Her bir parçasının kişiye özel görünümde üretilebildiği prefabrik yapılara lüks bir görünüm kazandırmak çok kolaydır.
Prefabrik hobi evleri, diğer tüm prefabrik yapılarda olduğu gibi, teslim sırasında elektrik, su ve ısıtma sistemine ilişkin altyapı desteği ile kurulurlar.
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, prefabrik yapılar, betonarme yapılar için alınması gereken birtakım izinlerden muaftır.
Prefabrik yapı elemanları; doğa dostu, geri dönüşebilir maddelerden üretilirler. Böylece betonarme yapıların aksine prefabrik yapılar doğaya zarar vermez.
Prefabrik yapıların maliyeti betonarme yapılara göre dikkat çekici oranda düşüktür. Dolayısıyla fiyat - performans açısından kıyaslandığında prefabrik yapılar temelli betonarme yapıların açık ara önündedir.


Etiketler :
Paylaş :

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM